<< translate for english FRIENDS/LIONS etc...If you Enter Shikari reading this, WE absolutely love you. ♥

Foals - Holy Fire, recenze

11. února 2013 v 20:05 | Admin |  Všechno ostatní
Jeden z mých nejočekávanějších počinů roku 2013 je tady. Inhaler, My Number a Late Night o sobě dali vědět teda pořádně, a navíc, které dívčí srdce by odolalo charismatickému Yannisovi a naprosto klukovskému kukuči Jacka? Tady slova chvály chybět nebudou, ačkoliv spousta fanoušků je docela zklamána vývojem kapely......Už dopředu jsem si říkala, že tohle bude fakt, ale fakt velké, a málokdo mi to bude moct vyvrátit. Foals se pro mě kdysi zčistajasna objevili a jak se rychle objevili, tak i zmizli, nicméně, jak už to u mě bývá, ne na dlouho...Co si budeme povídat, jsou to hipsteři. Stačí, když se podíváte na Yannise před lety, a na jeho image teď, přijde mi, že naprosto koresponduje s jejich hudebním růstem. Dost žvástů, teď k HOLY FIRE. Desku otevírá Prelude, což jak už název napovídá je předehra, jež nic nepostrádá a kytarový riff jsem si zapamatovala hned napoprvé. Gradující atmosféra je naprosto na místě a tak jako jedničce tomuto songu nemůžu nic vytknout. "Sticks and stones, don't break my bones, you make believe..." Druhým a třetím songem jsou Inhaler a My Number, a ač to říkám nerada, jsou top a deska na těchto peckách staví. Ještě aby ne, haha. Krapet vražedné podání hned za sebou... "You don't have my number, we don't need each other now", tak přesně téhle věty se ještě dlouho nezbavím, poslední dny mi v hlavně hraje pořád, má to své opodstatnění, protože takhle chytlavý song jsem za jejich kariéru neslyšela. Posuďte sami.


My Number


Zdá se, že Holy Fire má opravdu zaděláno na hitovost, chytlavost a hlavně úspěch, div jsem nespadla ze židle, jak mě začátek strhl. Bad Habit je kapku zklidněná skladba po bouřlivém začátku, a přívětivý refrén jen umocňuje zásah přesně do srdíčka. Druhá polovina skladby je naprosto boží. Ve sklidněnějším tepmu pokračuje Everytime a já uvažuju o tom, co přijde později, vygradování balad jde ruku v ruce song Late Night. Téměř šestiminutové opojení smyslů, máme tady druhou Spanish Saharu. Jak se říká, v jednoduchosti je krása a na tu zde i vsadili, jednoduchý text, kde Yannis zpívá své mámě."Stay with me..." Přesun z piana do forte tu není až tak znatelný, spíš se jedná o celistvější skladbu. Out of the Woods nemohl dostat ani jiný název, ten kdo neslyší "tlučení stromů" xylofonem (snad), je úplný hudební ignorant. Bongo pasáž zde skvěle pasuje.


Inhaler


Album pokračuje, píseň Milk & Black Spiders patří mezi mé top tři. "Cause I've been around two times and found that you are the only thing I need.." Čekala jsem, že vytáhnou eso z rukávu, stalo se, tudíž jsem spokojena a nadále si vychutnávám tracklist. Sexy rytmem začíná Providence a jeho melodie mi trochu připomíná pořad Hodinu pravdy, tenhle song má hezkou gradaci. Když jsem prozřela, následoval nevlastní syn, Stepson napovídající konec alba. Procítěný kousek, o tom žádná. Spleť zvuků a Yannisův hlas ve mě vyvolávaly pocit melancholie a přišla i nečekaná úzkost. Závěrečný Moon tento pocit několikanásobně zvětšil a když album skončilo, cítila jsem se docela smutně...


...Ale zároveň neuvěřitelně šťastně, protože takovou desku jako je Holy Fire jsem nečekala. Texty nejsou žádné filosofické eseje, prostě klasika, která neurazí, ale taky nenadchne. Již zmiňované pomyslné eso jsem čekala větší, ale já si s Inhaler a My Number vystačím, škoda těch názorů fanoušků, že jsou stylově docela jinde. Je to pravda, Antidotes zní úpně jinak, ale vyvíjí se každý. 9 z 10 je jasná volba, přátelé.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama