<< translate for english FRIENDS/LIONS etc...If you Enter Shikari reading this, WE absolutely love you. ♥

Astronautalis na Vrahu, 30.4. 2013

2. května 2013 v 22:09 | Admin |  Všechno ostatní
Astro, Andy, Andrew Bothwell, tohoto týpka snad nemusím blíže představovat, pro více zběhlé české a slovenské fanoušky naprosto okoukané jméno. Andy na Vrah dorazil už podruhé, tentokrát si na svou tour přizval kapelníky, Mo hraje na bicí a Oscar na kytaru....Před Vrahem se začalo objevovat stále více lidí a tak se zdálo, že na předkapelu Planety bude taky slušná účast. Ale nakonec to tak slavné nebylo, "ti ostatní" přece přišli na Astra, nebudou se zahazovat s někým, koho neznají. Mě osobně jsou Planety sympatické, jejich 1. Máj opravdu nasvědčoval tomu, že místo opustíme až po půlnoci. "Prý za sebou mají větší půlku", "takže už jen dvě písničky?" Slyším těsně před sebou, ale dělám jakoby nic. Planety opravdu skončily a trochu znechuceně odnášejí své věci zpět do auta.
Nervozita všech přítomných mírně stoupla, odcházíme na vzduch. Po chvíli se zpět vracíme a v zápětí do prostorů vchází Mo i Oscar, chvíli po nich i očekáváný Astronautalis, otáčím se a nešťastnou náhodou mi Andy stoupne na nohu, v tom okamžiku jsem nebyla schopna říct ani zdvořilé "sorry". Taky si donesl vlastní whisky, na kterou měl určenou celou stoličku. Zmiňovat ani nemusím jeho sexappeal, obrovské charisma, a když s ním jste v jedné místnosti, nikdo pohlednejší tam prostě nebude. I přes počáteční problémy s ozvučením kapela vítá songem This is Our Science. A hned ze začátku Andy naráží na vybavenost Vrahu. Jistě někteří ví, že Vrah není stylový klub s nejmodernějším sociálním zařízením, ale obyčejná anarchistická díra, leč majíce srdce.


Prý než začali hrát, se bavili tím, že tipovali, kteří jedinci dorazili na svou pravidelnou dávku muziky a ti, kteří přišli na ně a rozhlíželi se po neblaze vypadajícím interiéru, kde že se to sakra dostali. Show pokračuje maximálním nasazením, slyšíme Thomase Jeffersona, Contrails i Dimitri Mendeleeva, v místnosti je neuvěřitelné teplo a na nás v první řadě, snad dobrých 30 centimetrů od Andyho, dopadají jeho vlastní kapky potu. Prý jsme šílení, rychlejší či pomalejší song, my jsme pařili pořád, protože jsme fakin punkers! Jedním z pomalejších songů byl také Measure The Globe a Astrovy vzpomínky na Brno...


Za fotky patří velký dík Martinu Petřekovi

Absolutní poklonu musím vyseknout bubeníkovi Mo(ovi), hraje mu to neuvěřitelně (taky se v polovině koncertu vyvlékl, co prý v životě neudělal, a to hráli v Americe v létě, kde bývá vedro opravdu nesnesitelné), pozadu nezůstává ani Oscar s kytarou a doprovodným hlasem. Ke konci setu Astro vchází doprostřed místnosti a vyzývá nás k tomu, abychom si klekli, činíme tak a s následnými takty Trouble Hunters Andyho zvedá jeden z přítomných nad hlavu! Pár vteřin někteří jen nečinně koukali, ale pak pochopili, že je třeba mu pomoct. Všichni pějeme tonight, tonight, tonight a takhle show zdánlivě končí. Dál už Andy pokračuje bez mikrofonu a bez kapely svým freestylem, ale tentokrát nikoho nevyzýval k tomu, aby mu řekl slova, nýbrž sám improvizoval.
Za bouřlivého potlesku se Andy odebral do vedlejší místnosti na malou regeneraci, aby následně mohl čelit spoustě dalších panáků, žádostí o společnou fotku a jen tak pokecat. Jak sám následující den napsal "this was one of the hottest, sweatiest, and livest shows of my life" mluví za vše. No a za rok co? Za rok znova!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama